5.8 C
Skopje

Beteja e shqiptareve me VMRO DPMNE me 31 Tetor

Zgjedhjet që do të mbahen të diellën në Maqedoninë e Veriut po zhvillohet një betejë shumë e madhe mes shqiptarëve dhe ish regjimit të partisë së Gruevskit VMRO-DPMNE së ku shqiptarët do duhen të jenë të bashkuar për mos ti dhënë hapësirë kësaj partie.

Njeriu që po kontrollohet nga Gruevski është ithtari që me përpikshmëri po i zbaton urdhërat, dhe ideve nacionaliste të po këtyre njerëzve është Mickovski.

Historikisht shqiptarër në kohë të vështira kanë ditë të bëhen bashkë tash është koha që të bashkohen dhe beteja më 31 tetor nuk është me partitë shqiptare por me VMRO DPMNE.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...