10.8 C
Skopje

Bilall Kasami demanton bashkëpartiakët e tij Hoxha dhe Rexhepi: Qeveria ka mandat deri në vitin 2024

Ngjarjet e fundit politke në vend duket se kanë ngatëruar sensin politik disa partive të vogla të cilat kanë humbur rrugën në obor.

Kjo për faktin se deputeti Kastriot Rexhepi dhe ministri Arjanit Hoxha të dy nga Lëvizja Besa kanë deklaruar se do ketë shumicë të re parlamentare por duke mos e ditur se për çfarë bëhet fjalë më saktësisht.

Në anën tjetër, Aleanca për shqiptarët në komunikatën e tyre i vendosën kusht për koalicion Lëvizjes Besa që këta të fundit të lëshojnë qeverinë.

Por kjo si duket nuk i konvenon aspak Bilall Kasamit që të largohet nga Qeveria dhe se këtë e vërtetoi mbrëmë me deklaratat e tij duke thënë se nuk do ketë qeveir të re dhe se mandati do të vazhdojë deri në vitin 2024.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...