7.8 C
Skopje

Bilall Kasami demanton bashkëpartiakët e tij Hoxha dhe Rexhepi: Qeveria ka mandat deri në vitin 2024

Ngjarjet e fundit politke në vend duket se kanë ngatëruar sensin politik disa partive të vogla të cilat kanë humbur rrugën në obor, shkruan express.mk

Kjo për faktin se deputeti Kastriot Rexhepi dhe ministri Arjanit Hoxha të dy nga Lëvizja Besa kanë deklaruar se do ketë shumicë të re parlamentare por duke mos e ditur se për çfarë bëhet fjalë më saktësisht.

Në anën tjetër, Aleanca për shqiptarët në komunikatën e tyre i vendosën kusht për koalicion Lëvizjes Besa që këta të fundit të lëshojnë qeverinë.

Por kjo si duket nuk i konvenon aspak Bilall Kasamit që të largohet nga Qeveria dhe se këtë e vërtetoi mbrëmë me deklaratat e tij duke thënë se nuk do ketë qeveir të re dhe se mandati do të vazhdojë deri në vitin 2024.

Burimi: express.mk

Marketing

TË FUNDIT

Escobar kërkon që RMV të nis bisedimet e anëtarësimit

SHBA-të mbështesin fuqishëm integrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, deklaroi zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, pas...

Në MSP hapet ekspozita për 100 vjetorin e Hasan Prishtinës

Sot në MSP u hap ekspozita e realizuar në bashkëpunim me Institutin për trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të shqiptarëve, kushtuar kolosit tonë Hasan Prishtina. “Në...

Grubi: Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

Shkup, 6 Dhjetor – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë në ekspozitën...

Bekteshi: Rriten kapacitetet e prodhimit vendor të rrymës (Foto)

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi vazhdon angazhimin e tij maksimal për ta tejkaluar sa më shpejtë krizën energjetike që ka kapluar të gjithë rajonin! Bekteshi...

Grubi – Toman: Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, priti në takim ambasadorin e Republikës Çeke, z. Miroslav...