5.8 C
Skopje

Euro News: BDI mer dyfish të votave ndaj opozitës Taravari mbetet pa përgjigje

Në tv euro news Albania në Shqipëri mbrëmë në emisionin Balkan talks ku i ftuar ishte Arben Taravari kryetari i komunës së Gostivarit ku nga pyetja e moderatorit ju si parti keni marë reth 50 mij vota kurse në zgjedhjet e kaluara keni pasur reth 80 mij vota, kurse BDI-ja kalon mbi 100 mij vota dyfishin tuaj, pse nuk gjeni asnjë faj për veten tuaj.

Taravari mbeti pa përgjigje dhe akuzoi se BDI ka humbur kërçovën, e ka humbur Dibrën, Gostivarin dhe Çairin dhe se janë bërë të gjitha bandat bashkë për të na poshtuar neve.

Edhe pse këta komuna që Taravari i ceku janë në raundin e dytë në balotazh.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...