Euro News: BDI mer dyfish të votave ndaj opozitës Taravari mbetet pa përgjigje

0
176

Në tv euro news Albania në Shqipëri mbrëmë në emisionin Balkan talks ku i ftuar ishte Arben Taravari kryetari i komunës së Gostivarit ku nga pyetja e moderatorit ju si parti keni marë reth 50 mij vota kurse në zgjedhjet e kaluara keni pasur reth 80 mij vota, kurse BDI-ja kalon mbi 100 mij vota dyfishin tuaj, pse nuk gjeni asnjë faj për veten tuaj.

Taravari mbeti pa përgjigje dhe akuzoi se BDI ka humbur kërçovën, e ka humbur Dibrën, Gostivarin dhe Çairin dhe se janë bërë të gjitha bandat bashkë për të na poshtuar neve.

Edhe pse këta komuna që Taravari i ceku janë në raundin e dytë në balotazh.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here