7.8 C
Skopje

Gashi: VMRO është e keqja e shqiptarëve

Mbrëmë kryetari i Alternativës, Afrim Gashi ka qenë i ftuar në TV KLAN në emisionin “Klan Debat” për të folur rreth zgjedhjeve lokale dhe humbjes së opozitës në kampin shqiptar. Gashi nuk ka nguruar të flet edhe për partnerin e koalicionit VMRO-në ku është shprehur se ata janë e keqja e shqiptarëve.

“VMRO DPMNE është e keqja e shqiptarëve dhe qytetarët kanë të drejtë kur mendojnë kështu dhe u është ngulitur në kokat e tyre. Njerëzit e rëndomtë shumë rëndë bëhen update. VMRO-ja është e keqja e shqiptarëve dhe njerëzit kanë animozitet”, është shprehur Gashi.

Rikujtojmë se më parë Gashi dhe partneri i koalicionit Sela thonin se nuk ulen në një tavolinë me VMRO-në për shkak nacionalizmit dhe anti-shqiptarizmit që ata e shfaqin. Sot Arben Taravari bën të kundërtën duke u ulur me VMRO-në dhe duke bashkëpunuar pikërisht me ata të cilët janë e keqja e shqiptarëve.

Marketing

TË FUNDIT

Korridori 8 ,Franko Egro: Ëndrra realitet falë Ali Ahmetit

Gazetari i mirënjohur shqiptar i Euronews Albania, Franko Egro ka komentuar tejkalimin e e pengesës së fundit ligjore në Gjykatën Kushtetuese me qëllim të...

Ali Ahmeti: Unaza e Kombit Tiranë – Shkup – Prishtinë, shumë shpejt realitet!

Lideri i BDI-së në Maqedoninë e Veriut, Ali Ahmeti ka komentuar vendimin e Gjykatës Kushtetuese me të cilin i jepet dritë jeshile angazhimit të...

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompani numër 1 me fitim në evenimentin TOP 100

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompania numër 1 me fitim në evenimentin e TOP 100 kompanive më të suksesshme e organizuar...

Grubi: Gjykata kushtetuese jep dritë të gjelbër për koridorin 8 dhe 10

Zëvendës kryeministri i parë dhe ministër për Sistem politk dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive Artan Grubi sot nëpërmjet rrjetit të tij në Facebook dha një...

Qeveria shkarkon Abdush Demirin nga Agjencioni për Punësim

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut , në mbledhjen e vet të fundit të martën , vendosi që të shkarkojë Abdush Demirin nga...