5.8 C
Skopje

Mot me diell me temperatura të ulëta

Moti sot në mëngjes në vend do të jetë i kthjellët dhe i ftohtë, ndërsa gjatë ditës me diell me vranësira të vogla deri në mesatare lokale. Do të fryejë erë veriore e dobët deri në mesatare.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej -4 deri në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 14 deri në 19 gradë Celsius.

Në Shkup, do të mbajë mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare dhe me erë të dobët deri në veriore. Temperatura e mëngjesit do të ulet në 0 ndërsa e ditës do të arrijë deri në 16 gradë Celsius.

Pason periudhë e motit të paqëndrueshëm, me paraqitjen e vranësirave mesatare. Temperatura minimale nesër në më shumë vende do të jetë negative ndërsa nga e premtja do të ketë rritje, veçanërisht të temperaturave të mëngjesit, të cilat kudo do të jenë pozitive. Nëpër disa fushëgropa do të ketë kushte për paraqitjen e mjegullës së mëngjesit.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...