2.8 C
Skopje

Nacionalisti Aleksandar Pandov krah për krah me Arben Taravarin (FOTO)

Nacionalisti maqedonas Aleksandar Pandov i njohur për opinionin për qëndrimet e tij antishqiptare në faqen e tij zyrtare në rrjetin social facebook sot ka publikuar një fotografi të bërë me Arben Taravarin dhe ka shprehur përkrahjen ndaj kandidaturës së tij për komunën e Gostivarit, shkruan opinionshqip.live

Qytetarët mbajnë mend shumë mirë rolin e Aleksandar Pandovit në vitin 1997 kur protestonte kundër mësimdhënies në gjuhën shqipe në Fakultetin Pedagogjik në Shkup.

“E madhe përkrahja në Gostivar për kryetarin aktual dhe të ardhshëm, Arben Taravari! Populli është i bashkuar, Maqedonia do të fitojë!”- ka shkruar Pandov në faqen e tij të facebookut.

Burimi: opinionshqip.live

Marketing

TË FUNDIT

Bekteshi:RMV bën tranzicionin e parë energjetik si shembull për vendet e Ballkanit Perëndimor

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi prezantoi aktivitetet e ndërmarra në fushën e energjetikës në Maqedoninë e Veriut në Mbledhjen e 19-të të Këshillit të...

Besimi: Sistemi tatimor më efikas dhe më i drejtë për rritje të qëndrueshme dhe të përshpejtuar

Ministria e Financave së bashku me Drejtorinë e të Ardhurave Publike vazhdojnë të punojnë në ndërtimin e një sistemi tatimor më efikas dhe më...

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...