7.8 C
Skopje

Taravari e pranon se BDI fiton zgjedhjet gjithmonë

Në një intervistë për Euroneës Albania, Arben Taravari e ka pranuar se BDI është fituese e zgjedhjeve dhe do të jetë fituese edhe në ciklet tjera zgjedhore, shkruan tokasot.com

Në vazhdim biseda mes Taravarit dhe Franko Egros:

Franko Egro: Në këto zgjedhje keni fituar ju si parti politike rreth 50 mijë vota ndërsa një vit më parë keni pasur 80 mijë, ndërsa Bashkimi Demokratik për Integrim arrinë dhe kalon mbi 100 mijë vota duke qenë dyfishi i opozitës.

Taravari: Atëherë mund të themi se ato mund të fitojmë zgjedhjet edhe në 50 vitet e ardhëshme.

Franko Egro: Ndoshta nuk është fjala e duhur por unë po e përdor një lloj mllefi që keni ju ndaj Bashkimit Demokratik për Integrim i cili sërisht edhe në këto zgjedhje konfirmoi se është forca kryesore që mbështesin shqiptarët në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

Burimi: tokasot.com

 

Marketing

TË FUNDIT

Escobar kërkon që RMV të nis bisedimet e anëtarësimit

SHBA-të mbështesin fuqishëm integrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, deklaroi zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, pas...

Në MSP hapet ekspozita për 100 vjetorin e Hasan Prishtinës

Sot në MSP u hap ekspozita e realizuar në bashkëpunim me Institutin për trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të shqiptarëve, kushtuar kolosit tonë Hasan Prishtina. “Në...

Grubi: Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

Shkup, 6 Dhjetor – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë në ekspozitën...

Bekteshi: Rriten kapacitetet e prodhimit vendor të rrymës (Foto)

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi vazhdon angazhimin e tij maksimal për ta tejkaluar sa më shpejtë krizën energjetike që ka kapluar të gjithë rajonin! Bekteshi...

Grubi – Toman: Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, priti në takim ambasadorin e Republikës Çeke, z. Miroslav...