7.8 C
Skopje

Ahmeti koalicioni me LSDM vazhdon deri në fund të mandatit

 

A mund të ketë marrëveshje të re mes BDI-së dhe LSDM-së nëse Zoran Zaev jep dorëheqje dhe se a do vlejë ende marrëveshja për kryeministrin Shqiptar, Ahmeti thotë se marrëveshja për Kryeministër Shqiptar është punë e mbyllur dhe se në 100 ditëshin e fundit Kryeministri i vendit është Shqiptarë.

Ndër tjerash Ahmeti deklaroi se shumica parlamentare është stabile dhe se do të ketë zgjerim numrash nga partitë opozitare, si nga pala Shqiptare ashtu edhe nga pala Maqedone sepse ne jemi multietnik.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi: Gjykata kushtetuese jep dritë të gjelbër për koridorin 8 dhe 10

Zëvendës kryeministri i parë dhe ministër për Sistem politk dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive Artan Grubi sot nëpërmjet rrjetit të tij në Facebook dha një...

Qeveria shkarkon Abdush Demirin nga Agjencioni për Punësim

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut , në mbledhjen e vet të fundit të martën , vendosi që të shkarkojë Abdush Demirin nga...

Bekteshi: Lëshohet zyrtarisht në përdorim sistemi i ri i ndriçimit në Kodrën e Diellit

Tetovë, 08.12.2021 Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi së bashku me ministrin e mjedisit jetësor dhe planifikimit hapësinor Naser Nuredini dhe me drejtorin e SHA ELEM...

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Zejd në Click plus: Në zgjedhje lokale VMRO-së ia pa hajrin vetëm Taravari

Skender Rexhepi-Zejdi në ClickPlus në TV21 tha se ALternativa nuk ka pasur dobi nga marrëveshja për bashkëpunim me VMRO-DPMNE-në në zgjedhjet lokale. “-A ia patë...