7.8 C
Skopje

Ahmeti komenton ku Musa Xhaferi duartroket në tubimin e Fatmir Limanit

 

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti teksa ka folur për situatën e fundit që u krijuar në Kërçovë, ku pati dy kandidatë shqiptarë, ka folur edhe për videon ku ishfunksionari i lartë i kësaj partie, Musa Xhaferi është parë në mbështetje të kundërkandidtatit të BDI-së, Fatmir Limanit.

Teksa shihet ku Xhaferi duke duartrokitur Limanin në tubimin ku të pranishëm ishin edhe Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa, Ahmeti tha:

“Me zotëri Xhaferin kam një jetë të tërë dhe e ka bërë këtë hap dhe i kam thënë që mos e merrni këtë hap… tani u bë një punë jo e mirë kundër Fatmir Deharit…. Ua kam spjeguar të gjithëve”.

Marketing

TË FUNDIT

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompani numër 1 me fitim në evenimentin TOP 100

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompania numër 1 me fitim në evenimentin e TOP 100 kompanive më të suksesshme e organizuar...

Grubi: Gjykata kushtetuese jep dritë të gjelbër për koridorin 8 dhe 10

Zëvendës kryeministri i parë dhe ministër për Sistem politk dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive Artan Grubi sot nëpërmjet rrjetit të tij në Facebook dha një...

Qeveria shkarkon Abdush Demirin nga Agjencioni për Punësim

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut , në mbledhjen e vet të fundit të martën , vendosi që të shkarkojë Abdush Demirin nga...

Bekteshi: Lëshohet zyrtarisht në përdorim sistemi i ri i ndriçimit në Kodrën e Diellit

Tetovë, 08.12.2021 Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi së bashku me ministrin e mjedisit jetësor dhe planifikimit hapësinor Naser Nuredini dhe me drejtorin e SHA ELEM...

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...