Ahmeti: Shteti nuk do shkojë në zgjedhje të parakohshme

0
190

 

Lideri I Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në emisionin Click Plus deklaroi se me 31 Tetor në raundin e dytë në zgjedhjet lokale që do të mbahen, u diskutua edhe Komuna e Shkupit dhe deklarata e Kryeministrit Zaev për dorëheqje nëse e humb Qytetin e Shkupit.

Ahmeti thot se nuk ka asnjë arsye që të jep dorëheqje, dhe këto janë zgjedhje lokale dhe ai nuk ka kandiduar për qytetin e shkupit dhe se ai e ka thënë vetem hipotetikisht ato fjalë.

Ahmeti, deklaratat e Mickoskit se do ketë zgjedhje të parakohshme i thonë kësaj qështje sikur ‘ të bësh petlla në ujë’, shteti është në negociata për Bashkimin Europian, kemi projekte të mëdha në nivel Republikan, dhe se kryeministri Zaev do duhet të qëndroj në krye të detyrës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here