5.8 C
Skopje

Ahmeti: Shteti nuk do shkojë në zgjedhje të parakohshme

 

Lideri I Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në emisionin Click Plus deklaroi se me 31 Tetor në raundin e dytë në zgjedhjet lokale që do të mbahen, u diskutua edhe Komuna e Shkupit dhe deklarata e Kryeministrit Zaev për dorëheqje nëse e humb Qytetin e Shkupit.

Ahmeti thot se nuk ka asnjë arsye që të jep dorëheqje, dhe këto janë zgjedhje lokale dhe ai nuk ka kandiduar për qytetin e shkupit dhe se ai e ka thënë vetem hipotetikisht ato fjalë.

Ahmeti, deklaratat e Mickoskit se do ketë zgjedhje të parakohshme i thonë kësaj qështje sikur ‘ të bësh petlla në ujë’, shteti është në negociata për Bashkimin Europian, kemi projekte të mëdha në nivel Republikan, dhe se kryeministri Zaev do duhet të qëndroj në krye të detyrës.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...