2.8 C
Skopje

Ali Ahmeti ClickPlus: Deklarata e Taravarit mbi shëndetin tim, e pa matur

Nuk i ka hije një politikani e aq më pak një mjeku siç është Taravari të merret me gjëra të tilla, përkatësisht të dal në publik dhe të flet për gjendjen time shëndetësore. Ai nuk ka nevojë të shqetësohet për mua pasi që në BDI çerekun e kam mjek. Kështu është shprehur kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në emisionin ClickPlus përball gazetarit Fatmir Aliu.

“Unë vetë nuk e kam dëgjuar, unë gati çerekun e kryesisë së partisë i kam mjek, ata ishin mërzitur fort. Nuk e kam mjek z. Taravari. Njerëzit e mi reaguan, ai paska me atë deklaratë paska shkelur edhe betimin e Hipokratit. Nuk është mirë të merret me gjëra të tilla”, ka deklaruar Ahmeti.

Marketing

TË FUNDIT

Bekteshi:RMV bën tranzicionin e parë energjetik si shembull për vendet e Ballkanit Perëndimor

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi prezantoi aktivitetet e ndërmarra në fushën e energjetikës në Maqedoninë e Veriut në Mbledhjen e 19-të të Këshillit të...

Besimi: Sistemi tatimor më efikas dhe më i drejtë për rritje të qëndrueshme dhe të përshpejtuar

Ministria e Financave së bashku me Drejtorinë e të Ardhurave Publike vazhdojnë të punojnë në ndërtimin e një sistemi tatimor më efikas dhe më...

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...