-0.2 C
Skopje

Ali Ahmeti me porosi për Mickovskin: Le ta harrojë Kërçovën, Kërçova është e jona

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti në emisionin “Click Plus” në TV21 ka deklaruar se në 31 Tetor shqiptarët e Kërçovës të mobilizuar edhe nga diaspora do të vulosin fitoren e kreut aktual të komunës, Fatmir Deharit.

Sipas tij, edhe pse lideri i VMRO-së motivon elektroratin e tij ai kurrë nuk mund ta fitojë Kërçovën.

“Mirë është që Mickovski fton që të votohet në Kërçovë. Të ishte tani këtu një politikan tjetër në vendin tim, do të përdorte retorikë nacionaliste, por unë sot nuk do merrem me këtë. Do ti dërgoj vetëm një porosi Mickovskit:” Le ta harrojë Kërçovën, Kërçova është e jona. Fatmir Dehari do të jetë kryetar i saj” – ka thënë Ahmeti.

Marketing

TË FUNDIT

Bekteshi:RMV bën tranzicionin e parë energjetik si shembull për vendet e Ballkanit Perëndimor

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi prezantoi aktivitetet e ndërmarra në fushën e energjetikës në Maqedoninë e Veriut në Mbledhjen e 19-të të Këshillit të...

Besimi: Sistemi tatimor më efikas dhe më i drejtë për rritje të qëndrueshme dhe të përshpejtuar

Ministria e Financave së bashku me Drejtorinë e të Ardhurave Publike vazhdojnë të punojnë në ndërtimin e një sistemi tatimor më efikas dhe më...

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...