2.8 C
Skopje

Ali Ahmeti: Unë asnjëherë nuk i jam revanshuar ndonjë politikani

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti në ClickPlus ka folur për liderin e Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi për deklaratat në ClickPlus.

Ka folur për kritikat që Thaçi ia ka thënë Ahmetit në të kaluarën.

Ahmeti duke folur në retrospektivë, tha se është njeri që nuk revanshohet dhe se fal gjynahe.

“Zotëri Thaçin e njoh shumë mirë se sa të gjithë të tjerët…. E përfshi këtu organizimin legal, e njoh nga fundi i 2001, por kam bashkëpunëtor që kam në Kosovës, që kam bashkëpunuar edhe në ilegalitet me zotëri Thaçin. Unë kam pak nostalgji për personat që kanë vepruar në ilegalitet dhe ua fal gjynahet. Zotëri Thaçi ka mësuar shumë… Nëse i kthehemi të kaluarës, më së shumti Thaçi sulme ka bërë kundër meje dhe unë asnjëherë s’jam revanshuar dhe unë gjithmonë kam bërë tolerancën, sepse me të shara, shpifje dhe ofendime nuk mund të qëndrosh në skenën politike. Por sërish kam pasur debat me zotëri Thaçin, sidomos me takimet me ndërkombëtarët. Më kujtohet në krizën më të thellë, në vitin 2016, në një moment pas 4-5 ditësh negociatave mes përfaqësuesve të politikës vendore dhe të ndërkombëtarëve”, tha Ahmeti.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...

Aneta Nga Radovishi me instant tiketë jofitimprurëse EKO SKUTER fitoi 150.000 denarë shtesë

Është kënaqësi  t'ua prezentojmë Aneta Spasojeva nga Radovishi – pjesëmarrësja e parë në lojën shtesë „Rrotullo rrotën Eko Skuter“ e cila i „mati forcat“...