22.8 C
Skopje

ASH-dega Studeniçan: Po rrikthehen në PDSH dhe përkrahin Azem Sadikin

Dega e Aleancës për Shqiptarët në Komunën e Studeniçanit në rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale mbështet me strukturat e saja kryetarin aktual Azem Sadikun. Këtë e ka bërë të ditur kreu i degës së ASH-së në Karshiakë Avdil Imeri.

Aleanca e cila u nda nga PDSH nga shkaku se duhet rikonstruktuar kjo parti nga kreu i saj Menduh Thaçi sot po përkrahin po këtë parti, ditë më parë Thaçi në një emision debativ deklaroi se do të mbështet kandidatët e BDI-së për raundin e dytë.

Edhe vet Taravari në një prononcim për media pranoi se do ta mbeshtet PDSH në rrethine dytë pa e përfil hiç kreun e ASH-së Zijadin Selën.

Marketing