7.8 C
Skopje

ASH-dega Studeniçan: Po rrikthehen në PDSH dhe përkrahin Azem Sadikin

Dega e Aleancës për Shqiptarët në Komunën e Studeniçanit në rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale mbështet me strukturat e saja kryetarin aktual Azem Sadikun. Këtë e ka bërë të ditur kreu i degës së ASH-së në Karshiakë Avdil Imeri.

Aleanca e cila u nda nga PDSH nga shkaku se duhet rikonstruktuar kjo parti nga kreu i saj Menduh Thaçi sot po përkrahin po këtë parti, ditë më parë Thaçi në një emision debativ deklaroi se do të mbështet kandidatët e BDI-së për raundin e dytë.

Edhe vet Taravari në një prononcim për media pranoi se do ta mbeshtet PDSH në rrethine dytë pa e përfil hiç kreun e ASH-së Zijadin Selën.

Marketing

TË FUNDIT

Escobar kërkon që RMV të nis bisedimet e anëtarësimit

SHBA-të mbështesin fuqishëm integrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, deklaroi zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, pas...

Në MSP hapet ekspozita për 100 vjetorin e Hasan Prishtinës

Sot në MSP u hap ekspozita e realizuar në bashkëpunim me Institutin për trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të shqiptarëve, kushtuar kolosit tonë Hasan Prishtina. “Në...

Grubi: Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

Shkup, 6 Dhjetor – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë në ekspozitën...

Bekteshi: Rriten kapacitetet e prodhimit vendor të rrymës (Foto)

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi vazhdon angazhimin e tij maksimal për ta tejkaluar sa më shpejtë krizën energjetike që ka kapluar të gjithë rajonin! Bekteshi...

Grubi – Toman: Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, priti në takim ambasadorin e Republikës Çeke, z. Miroslav...