5.8 C
Skopje

Bilall Kasami duke kopjuar Pollatin dështoi në udhëheqjen e partisë

Bilall Kasami njihet në opinion si ndjekës i Pollat Alemdarit në stilin e njejtë të flokëve, të veshjes dhe ecjes. Si duket Kasamit i ka bërë dëm ndjekja e tepërt e serialeve turke dhe ideja që edhe këtu mund të ketë një Pollat Alemdar e ky të jetë vetë Bilall Kasami.

Marrëveshjet e gabuara politike të cilat i bën Bilall Kasami nuk po ngjasojnë me marrëveshjet e idolit të tij Pollat Alemdar. I humbur në këto zgjedhje lokale që sipas votave të grumbulluara i bie një deputet më pak në rast se bëjmë kalkulime të këtij lloji.

Për ta ruajtur karrigen e tij në Lëvizjen Besa dhe dështimin për ta marrë Tetovën, Kasami bëri marrëveshjen me kryetarin e ASH-s, Ziadin Sela, i cili poashtu dështoi në këto zgjedhje lokale.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...