5.8 C
Skopje

Faton Ahmeti nga sheshi i qytetit: Ju sigurojmë se komuna e Tetovës mbetet në duar të sigurta

Shefi i shtabit komunal të BDI-së për komunën e Tetovës, Faton Ahmeti në fjalimin e tij para qytetarëve sonte ka shprehur se do të triumfojnë ditën e Diel duke siguruar se komuna do të mbetet në duar të sigurta.

“Po e përmbyllim ketë kampanjë dinjitoze dhe evropiane, po e përmbyllin edhe këtë betejë të rradhës në qytetin e lavdisë dhe ndryshimeve të mëdha, pra në Tetovën tonë të dashur. Sonte ne konfrimojmë bashkërisht, fitoren tonë dhe ju sigurojmë se Komuna e Tetovës mbetet në duar të sigurta, duar që kanë përvojën, mençurinë dhe projektin e duhur për ta bërë qytet të denjë europian. Edhe pse nuk është në strategjinë politike të BDI-së të merret me oponentët e saj, më lejoni të ju them se fitorja madhështore e raundit të parë që realizoi BDI bashkë me aktivistët dhe strukturën e saj i ka ç’orientuar dhe ua ka humbur rrugën në oborr, madje, i ka detyruar të trokasin dhe bashkëpunojnë me këdo, vetëm për ta konkuruar BDI-në, pasi për ta mposhtur këtë kala është e pamundur”, ka theksuar Ahmeti”, ka theksuar Ahmeti

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...