7.8 C
Skopje

Shqiptari nuk e ka zakon ta shes shqiptarin

Në zgjedhjet lokale të Maqedonisë së veriut që do të zhvillohet në raundin e dytë po shifet një luftë e madhe mes ekipës së Ali Ahmetit parti e dalë nga Lufta e UÇK-së në vitin 2001 dhe nga kundërkandidatët e partive shqiptare për ta mposhtur BDI-në.

Diçka që votuesit Shqiptarët nuk do e përballojnë dot, është ndihma që e kërkojnë me partinë shoveniste maqedonase VMRO-DPMNE ku janë në gjendje të bëjnë çmos me ata vetëm e vetëm ti largojnë kandidatët e BDI-së.

Lufta në bllokun opozitar shqiptar po bëhet se kush do të mbetet partia e dytë e fuqishme, sepse në bllokun shqiptar BDI ka marrë dyfishin e votave nga elektorati shqiptarë.

Marketing

TË FUNDIT

Escobar kërkon që RMV të nis bisedimet e anëtarësimit

SHBA-të mbështesin fuqishëm integrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, deklaroi zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, pas...

Në MSP hapet ekspozita për 100 vjetorin e Hasan Prishtinës

Sot në MSP u hap ekspozita e realizuar në bashkëpunim me Institutin për trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të shqiptarëve, kushtuar kolosit tonë Hasan Prishtina. “Në...

Grubi: Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

Shkup, 6 Dhjetor – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë në ekspozitën...

Bekteshi: Rriten kapacitetet e prodhimit vendor të rrymës (Foto)

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi vazhdon angazhimin e tij maksimal për ta tejkaluar sa më shpejtë krizën energjetike që ka kapluar të gjithë rajonin! Bekteshi...

Grubi – Toman: Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, priti në takim ambasadorin e Republikës Çeke, z. Miroslav...