9.8 C
Skopje

Taravari dhe Kasami, fundosin partitë për ta ngritur veten

Arben Taravari i cili nëpërmjet marrëveshjeve me partitë tjera politike po mundohet ta ngrisë veten dhe të bëhet kryetar i ASH-s, po lë anash dhe nën hije Ziadin Selën duke mos e përfillur në asnjë marrëveshje. Njejtë po vepron edhe Bilall Kasami i cili po gjunjëzohet para çdo partie politike vetëm e vetëm mos ta shfaq dështimin e tij dhe të partisë së tij.

Këto zgjedhje lokale ishin pasqyra më e mirë se si ASH-ja dhe Lëvizja BESA dështuan në marrjen e votave nga qytetarët. Për ta shpëtuar veten këta dy, Taravari dhe Kasami, po fundosin partitë e tyre duke aluduar se marrëveshjet ndërmjet tyre dhe partive tjera duke përfshirë edhe atë maqedonase VMRO-në janë të mira.

Shqiptarët nuk harrojnë se kush ka punuar dhe kush do të udhëheq edhe më tej proceset e mira, e ajo parti e vulosi fitoren edhe këtë herë me 126.000 vota të grumbulluara. Është Bashkimi Demokratik për Integrim që nuk po e humb besimin tek qytetarët. Rritja e votave edhe njëherë flet se sa qytetarët e përkrahin dhe mbështeten në vizionarin Ali Ahmeti.

Marketing

TË FUNDIT

Escobar kërkon që RMV të nis bisedimet e anëtarësimit

SHBA-të mbështesin fuqishëm integrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, deklaroi zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, pas...

Në MSP hapet ekspozita për 100 vjetorin e Hasan Prishtinës

Sot në MSP u hap ekspozita e realizuar në bashkëpunim me Institutin për trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të shqiptarëve, kushtuar kolosit tonë Hasan Prishtina. “Në...

Grubi: Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

Shkup, 6 Dhjetor – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë në ekspozitën...

Bekteshi: Rriten kapacitetet e prodhimit vendor të rrymës (Foto)

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi vazhdon angazhimin e tij maksimal për ta tejkaluar sa më shpejtë krizën energjetike që ka kapluar të gjithë rajonin! Bekteshi...

Grubi – Toman: Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, priti në takim ambasadorin e Republikës Çeke, z. Miroslav...