2.8 C
Skopje

Ahmeti në Klan Debat: BDI e ka bërë kuq e zi-në me Marrëveshjen e Ohrit, agjenda e blertë është agjendë e jetës

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti më emisionin “Klan Debat” në TV Klan potencoi se Bashkimi Demokratik për Integrim ka bërë kuq e zi-në, me faktorizim e shqiptarëve në vendlindjen e tyre dhe se prioritet i padiskutueshëm dhe nevojë e kohës është agjenda e blertë e zhvillimit.

Sipas Ahmetit për realizimin e kësaj platforme të cilën e ka quajtur agjendë dekade, BDI ka kapacitetin kadrovik, po siguron fonde ndërkombëtare për realizueshmërinë e saj me sukses.

Marketing

TË FUNDIT

Bekteshi:RMV bën tranzicionin e parë energjetik si shembull për vendet e Ballkanit Perëndimor

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi prezantoi aktivitetet e ndërmarra në fushën e energjetikës në Maqedoninë e Veriut në Mbledhjen e 19-të të Këshillit të...

Besimi: Sistemi tatimor më efikas dhe më i drejtë për rritje të qëndrueshme dhe të përshpejtuar

Ministria e Financave së bashku me Drejtorinë e të Ardhurave Publike vazhdojnë të punojnë në ndërtimin e një sistemi tatimor më efikas dhe më...

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...