5.8 C
Skopje

Grubi: Qeveri pa BDI, NCUK! Leni fjalët boshe

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi ka reaguar pas deklarimeve të shumta se nga e hëna do të fillojë procedura për një shumicë të re parlamentare. Grubi në komentin e tij ka shkruar se nuk ka Qeveri pa BDI-në, nuk mund të ketë shumicë anti NATO, anti BE dhe anti marrëveshjeve të nënshkruara.

Postimi i Grubit.

Qeveri pa BDI, ncuk!

Leni fjalët boshe se as vet nuk i besoni vetës. Mos i nënçmoni qytetarët.

Për të bë qeveri, duhet të fitoni zgjedhje parlamentare dhe të keni besimin e qytetarëve.

Shumicë anti NATO, anti BE, anti barazi, anti Marrëveshjes së Ohrit, NCUK NCUK NCUK, s’bëhet asnjëherë!

Rretho numrin 3, bëhu me fitimtarët, bëhu me ata që duan NATO, BE, Amerikë, barazi dhe mirëqenie.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...