7.8 C
Skopje

Kasami i gatshëm bëj koalicion me të majtën “Levicën”

Në emisionin ClickPlus në TV21 ku të ftuar janë kandidatja e Bashkimit Demokratik për Integrim Teuta Arifi përballë kandidatit të Lëvizjes Besa Bilall Kasami në garrën për Tetovën.

Gjatë debatit Bilall Kasami nuk mundi në asnjë minut ta kontrollon veten e tij, dhe fliste me shumë mllef dhe vrull për çdo çështje, dhe se për një moment kërcnoi të gjithë qeverinë dhe tha se e gjithë qeveria është në dorëne tij, ku nuk e anashkaloi as koalicionin me të majtën shoviniste (Levicën).

Teuta Arifi si kundërpërgjigje i tha se derti yt është vetëm pushteti e karikeja e jo Tetova, dhe se qeveria nuk mvaret nga ju dhe se pas humbjes nuk do keni as numra as kapacitet për të bërë asgjë.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi: Gjykata kushtetuese jep dritë të gjelbër për koridorin 8 dhe 10

Zëvendës kryeministri i parë dhe ministër për Sistem politk dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive Artan Grubi sot nëpërmjet rrjetit të tij në Facebook dha një...

Qeveria shkarkon Abdush Demirin nga Agjencioni për Punësim

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut , në mbledhjen e vet të fundit të martën , vendosi që të shkarkojë Abdush Demirin nga...

Bekteshi: Lëshohet zyrtarisht në përdorim sistemi i ri i ndriçimit në Kodrën e Diellit

Tetovë, 08.12.2021 Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi së bashku me ministrin e mjedisit jetësor dhe planifikimit hapësinor Naser Nuredini dhe me drejtorin e SHA ELEM...

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Zejd në Click plus: Në zgjedhje lokale VMRO-së ia pa hajrin vetëm Taravari

Skender Rexhepi-Zejdi në ClickPlus në TV21 tha se ALternativa nuk ka pasur dobi nga marrëveshja për bashkëpunim me VMRO-DPMNE-në në zgjedhjet lokale. “-A ia patë...