5.8 C
Skopje

Kasami: Po të doja unë, kjo Qeveri nuk do të ishte, Arifi e demanton: Vendos populli, e jo Kasami

Kryetari i Lëvizjes Besa, njëherit edhe kandidat për Tetovë, Bilall Kasami në ClickPlus tha se pa votat e Lëvizjes Besa bie Qeveria.

“4 deputetët e Lëvizjes Besa ia bëjnë Qeverinë Zoran Zaevit dhe këtë e dinë shumë mirë” ,tha Bilall Kasami.

Kryetarja aktuale e Komunës së Tetovës, Teuta Arifi nga radhët e BDI-së me kundërpërgjigje: “Atë se kush është në Qeveri e vendos populli shqiptar në Maqedoni, e kanë vendos vitin e kaluar në zgjedhjet parlamentare duke e bërë BDI-në me 15 deputetë”, tha Teuta Arifi.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...