10.8 C
Skopje

Si nuk mund të del Bilall Kasami nga ‘lëkura’ e politikanit lokal

Rrethi i dytë i Zgjedhjeve lokale që pritet të mbahet më 31 Tetor do ti jap grusht të fortë Bilall Kasamit dhe Lëvizjes Besa e me këtë tetovarët do të tregojnë se nuk kanë votë për të.

Potenciali i dobët i tij politik i treguar në këto vite sa po vepron ka treguar se Bilall Kasami nuk e meriton të drejtojë komunën e Tetovës edhe pse është treguar si politikan lokal e jo qendror.

Më 31 Tetor, tetovarët do i tregojnë vendin Bilall Kasamit por me votë siç i treguan në rrethin e parë duke e nxjerë humbës.

Në këtë rreth, në garë janë dy kandidat Teuta Arifi nga BDI, një intelektuale e lartë si dhe Bilall Kasami nga Lëvizja Besa, një politikan lokal.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...

Aneta Nga Radovishi me instant tiketë jofitimprurëse EKO SKUTER fitoi 150.000 denarë shtesë

Është kënaqësi  t'ua prezentojmë Aneta Spasojeva nga Radovishi – pjesëmarrësja e parë në lojën shtesë „Rrotullo rrotën Eko Skuter“ e cila i „mati forcat“...