8.8 C
Skopje

Besnik Emshiu, njeriu i urtë dhe punëtor që i duhej Bogovinës

Një njeri punëtor dhe i urtë që i duhej komunës së Bogovinës është pikërisht Besnik Emshiu. Ai fitoi zgjedhjet lokale në këtë komunë kundrejt kanidatit të ASH-së Albon Xhemaili me një diferencë të madhe votash duke marrë kështu mbështetje nga qytetarët.

Emshiu, profesor universitar në mejdan doli si kandidat i BDI-së duke mposhtur kështu edhe në rrethin e parë dhe në rrethin e dytë si fitues kundrejt oponentëve të tjerë politik.

Ai është premtues dhe i vendosur për të mirën e qytetarëve të komunës së Bogovinës. Doli me një program shumë të larmishëm dhe fitoi bindshëm në një fitore plebishitare, historike dhe bindëshe duke e kthyer kështu Bogovinën përsëri në duar të Bashkimit Demokratik për Integrim.

Rezultatet finale të përpunuara nga KSHZ në komunën e Bogovinës:

Nivel komunal:

BDI – 6336

ASH- 3696

Bogovinë:

BDI – 1574

ASH- 1077

62,30 % – Vlen të theksohet fakti se është fitorja më e thellë në nivel Republikan nga të gjitha blloqet politike.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...

Aneta Nga Radovishi me instant tiketë jofitimprurëse EKO SKUTER fitoi 150.000 denarë shtesë

Është kënaqësi  t'ua prezentojmë Aneta Spasojeva nga Radovishi – pjesëmarrësja e parë në lojën shtesë „Rrotullo rrotën Eko Skuter“ e cila i „mati forcat“...