2.8 C
Skopje

Mediat greke për dorëheqjen e Zaevit

Dorëheqja e Zoran Zaevit si nga posti i kryeministrit ashtu edhe nga pozita e kryetarit të LSDM-së është ndër lajmet kryesore në mediat greke që nga mbrëmë vonë, të cilat e transmetojnë informacionin pa analizuar shtesë apo komentuar, njoftoi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

“Dorëheqje e Zaevit pas humbjes së madhe në zgjedhjet lokale”; “Zoran Zaev: Të nesërmen në Maqedoninë e Veriut pas dorëheqjes – Jo “për zgjedhje të parakohshme”; “Maqedonia e Veriut: Zoran Zaev jep dorëheqje”, janë disa nga titujt në mediat greke.

Marketing

TË FUNDIT

Bekteshi:RMV bën tranzicionin e parë energjetik si shembull për vendet e Ballkanit Perëndimor

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi prezantoi aktivitetet e ndërmarra në fushën e energjetikës në Maqedoninë e Veriut në Mbledhjen e 19-të të Këshillit të...

Besimi: Sistemi tatimor më efikas dhe më i drejtë për rritje të qëndrueshme dhe të përshpejtuar

Ministria e Financave së bashku me Drejtorinë e të Ardhurave Publike vazhdojnë të punojnë në ndërtimin e një sistemi tatimor më efikas dhe më...

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...