7.8 C
Skopje

Mediat shqiptare për dorëheqjen e Zoran Zaevit

Mediat në Shqipëri të cilat vazhdimisht kanë informuar për fushatën zgjedhore në rrethin e parë dë të dytë të zgjedhjeve lokale në Maqedoninë e Veriut, sot theks të veçantë i kanë kushtuar dorëheqjes së kryeministrit dhe kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev.

Në mediat shqiptare titujt më të zakonshëm janë “Humbi zgjedhjet, Zoran Zaev jep dorëheqjen nga posti i kryeministrit dhe i kryetarit të LSDM-së”, “Humbje e thellë në zgjedhjet lokale, kryeministri i Maqedonisë së Veriut jep dorëheqje”“Dështimi në zgjedhje, dorëhiqet Zoran Zaev”“Humbi zgjedhjet lokale/ Zoran Zaev jep dorëheqjen nga posti i kryeministrit dhe i kryetarit të LSDM-së: Në detyrë deri në krijimin e qeverisë së re”.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi: Gjykata kushtetuese jep dritë të gjelbër për koridorin 8 dhe 10

Zëvendës kryeministri i parë dhe ministër për Sistem politk dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive Artan Grubi sot nëpërmjet rrjetit të tij në Facebook dha një...

Qeveria shkarkon Abdush Demirin nga Agjencioni për Punësim

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut , në mbledhjen e vet të fundit të martën , vendosi që të shkarkojë Abdush Demirin nga...

Bekteshi: Lëshohet zyrtarisht në përdorim sistemi i ri i ndriçimit në Kodrën e Diellit

Tetovë, 08.12.2021 Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi së bashku me ministrin e mjedisit jetësor dhe planifikimit hapësinor Naser Nuredini dhe me drejtorin e SHA ELEM...

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Zejd në Click plus: Në zgjedhje lokale VMRO-së ia pa hajrin vetëm Taravari

Skender Rexhepi-Zejdi në ClickPlus në TV21 tha se ALternativa nuk ka pasur dobi nga marrëveshja për bashkëpunim me VMRO-DPMNE-në në zgjedhjet lokale. “-A ia patë...