5.8 C
Skopje

Qesharake, Taravari kërkon përgjegjësi nga Ali Ahmeti e jo nga Ziadin Sela

Kërkon dorëheqje nga Ali Ahmeti ndërsa nuk kërkon të njëjtën gjë për liderin e partisë së tij Zijadin Sela i cili humbi zgjedhjet dhe poashtu edhe njëherë humbi në zonën e tij elektorale në Strugë informon TetovaSot
Ky është Arben Taravari sekretari i ASH-së dhe kryetar i Komunës së Gostivarit.
Ai përmes një statusi në rrjetin social FB ka shkruar se lideri i BDI-së duhet të merr përgjegjësinë për humbjen në Gostivar.
“Zgjedhjet në Gostivar ishin për Ahmetin një çështje personale të cilën e humbi. Mendoj se duhet të marrë përgjegjësinë që i takon, duhet të Dorëhiqet”, ka shkruar Arben Taravari në Facebook.
Ndryshe BDI në zgjedhjet vendore është fituese absolute e tyre me dhjetë Komuna që do ti drejtojë dhe në një Komunë tjetër sic është ajo e Dibrës në të cilën është në garë për ta fituar në ripërsëritjen e zgjedhjeve atje.ASH në anën tjetër ka një ndër rezultatet më të dobëta dhe për momentin udhëheq vetëm në dy Komuna që i kishte edhe në zgjedhjet e kaluara ndërsa humbi Komunën e Bogovinës.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...