7.8 C
Skopje

Demanton kordinatori i grupit parlamentar të LSDM, Mitrevski: Të gjithë deputetët qëndrojmë fuqishëm të bashkuar

Jovan Mitreski, koordinator i deputetëve të LSDM-së thekson se të gjithë deputetët japin përkrahje të parezervë dhe i mohojnë fuqishëm trillimet që i bën VMRO DPMNE me të vetmin qëllim që të ushtrojë presion dhe të krijojë eufori joreale në opinion.

Statusi në Facebook i Jovan Mitreskit, koordinator i LSDM-së:

Si koordinator jam në komunikim të vazhdueshëm me të gjithë deputetët e grupit parlamentar, por edhe me deputetë që veprojnë jashtë tij dhe janë në mbështetje të politikave progresive, politikave të përbashkëta që sjellin progres. Të gjithë, fjalë për fjalë të gjithë, japin mbështetje të parezervë dhe mohojnë me forcë ndërtimet që bën VMRO DPMNE me të vetmin qëllim që të ushtrojë presion dhe të krijojë eufori joreale në opinion. Nga ana tjetër, marr informacione se disa nga deputetët që kanë firmosur dje për votëbesimin e qeverisë janë keqpërdorur dhe nuk janë të informuar saktësisht se me kë, pra me cilat parti të tjera në parlament kanë të ashtuquajturat. qëllimi i përbashkët. Me një fjalë abuzohen. Ne mbetemi të hapur dhe u bëjmë thirrje të gjitha forcave progresive demokratike dhe të gjithë deputetëve që janë për të ardhmen evropiane të vendit tonë, për drejtësi dhe progres ekonomik, të bashkëpunojnë dhe të qëndrojnë me përgjegjësi në anën e opsionit demokratik.

Marketing

TË FUNDIT

Escobar kërkon që RMV të nis bisedimet e anëtarësimit

SHBA-të mbështesin fuqishëm integrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, deklaroi zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, pas...

Në MSP hapet ekspozita për 100 vjetorin e Hasan Prishtinës

Sot në MSP u hap ekspozita e realizuar në bashkëpunim me Institutin për trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të shqiptarëve, kushtuar kolosit tonë Hasan Prishtina. “Në...

Grubi: Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

Shkup, 6 Dhjetor – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë në ekspozitën...

Bekteshi: Rriten kapacitetet e prodhimit vendor të rrymës (Foto)

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi vazhdon angazhimin e tij maksimal për ta tejkaluar sa më shpejtë krizën energjetike që ka kapluar të gjithë rajonin! Bekteshi...

Grubi – Toman: Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, priti në takim ambasadorin e Republikës Çeke, z. Miroslav...