7.8 C
Skopje

LAJMI I FUNDIT/ 3 deputet shqiptar tërhiqen, ndjehen të mashtruar nga VMRO DPMNE

Shumica e re parlamentare e aluduar nga VMRO, ASH, Lëvizja Besa dhe Levica duket se shumë shpejtë mbaroi pasiqë tre deputet shqiptarë janë larguar nga ky koalicion.

Sipas burimeve në teren, të tre deputetët shqiptar të cilët ishin pjesë e kësaj shumicë kanë tërhequr nënshkrimet e tyre sepse janë ndjerë të mashtruar nga VMRO-DPMNE.

Me tërheqjen e tre deputetëve shqiptar nga ky koalicion, dështon edhe formimi i shumicës së re parlamentare të cilën e paralajmëroi Mickoski e Taravari.

Orët e fundit kanë qarkulluar shumë zëra se Qeveria e paralajmëruar e Mickoskit dhe partive tjera nuk po realizohet. Edhe pse Halil Snopçe doli dhe tha se numrat i kanë, emra tjerë po e demantojnë këtë gjë.

Tre deputet shqiptar janë ndjerë të mashtruar nga VMRO dhe kështu nuk pranojnë të hynë në një Qeveri ku aty bën pjesë Apasievi.

BDI nuk mund të rrëzohet lehtë dhe jo më shumë me Apasievin.

Këtë duhet ta dinë partitë e vogla shqiptare, ata të cilët e keqpërdoren votën shqiptare dhe e përdhosën atë duke ia dhuruar thuajse të gjitha Mickoskit.

Marketing

TË FUNDIT

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompani numër 1 me fitim në evenimentin TOP 100

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompania numër 1 me fitim në evenimentin e TOP 100 kompanive më të suksesshme e organizuar...

Grubi: Gjykata kushtetuese jep dritë të gjelbër për koridorin 8 dhe 10

Zëvendës kryeministri i parë dhe ministër për Sistem politk dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive Artan Grubi sot nëpërmjet rrjetit të tij në Facebook dha një...

Qeveria shkarkon Abdush Demirin nga Agjencioni për Punësim

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut , në mbledhjen e vet të fundit të martën , vendosi që të shkarkojë Abdush Demirin nga...

Bekteshi: Lëshohet zyrtarisht në përdorim sistemi i ri i ndriçimit në Kodrën e Diellit

Tetovë, 08.12.2021 Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi së bashku me ministrin e mjedisit jetësor dhe planifikimit hapësinor Naser Nuredini dhe me drejtorin e SHA ELEM...

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...