8.4 C
Skopje

Mickoski: Ne fituam në Gostivar dhe Tetovë

Kryetari i VMRO-së duket se është tejet i gëzuar për fitoren e Taravarit dhe Kasamit në Gostivar e Tetovë.

Fitorja e Aleancës dhe Lëvizjes Besa i ka ardhur për qejfi edhe VMRO-së. Nëpërmjet këtyre dy partive shqiptare edhe maqedonasit e më saktësisht VMRO-ja do të ketë dorë në udhëheqje. Shqiptarët edhe njëherë po ndjehen të tradhëtuar se kë e kanë votuar dhe në të mirë të kujt kanë shkuar votat e tyre.

VMRO-ja antishqiptare që tani ka nisur ta gëzojë fitoren edhe në qytete me shumicë shqiptare dhe e gjitha kjo është falë partive si Aleanca, Alternativa dhe Besa. Ky trekëndësh i turpit siç po quhet nga shqiptarët e përdhosi votën shqiptare dhe e bëri vegël të partive maqedonase.

Revolta e shprehur në rrjete sociale nga qytetarët duket se do të jetë dënim i madh për këto tre parti shqiptare të cilat vetëm për karrige i shitën interesat e shqiptarëve në vend.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...