5.8 C
Skopje

VMRO dhe Levica ia servuan faturën Selës dhe Kasamit për Tetovën dhe Gostivarin

Pas zgjedhjeve lokale dhe përkrahjes që VMRO dhe Levica i dhanë Aleancës për Shqiptarët dhe Lëvizjes Besa për Tetovën dhe Gostivarin, është e qartë se Mickovski dhe Apasiev ua servuan tashmë faturën Selës dhe Kasamit duke i detyruar të qëndrojnë në përkrahje të tyre në tentativën për shumicë të re parlamentare.

Sela dhe Kasami kanë pranuar këtë edhe përkundër faktit të njohur për qëndrimet antishqiptare të këtyre dy subjekteve politike maqedonase.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...