8.4 C
Skopje

Levica falimenton Besën dhe Aleancën

Dy ditë më parë u formua një koalicion i turpit ku partia e Aleancës dhe Lëvizja Besa bënë bashkëpunim që ta rrëzojnë qeverinë edhe pse Besa është pjesë e qeverisë.

Por pas publikimt të fotografisë në rrjetet sociale ku Lëvizja Besa dhe Aleanca në një tavolinë me Apasievin e Levicës, ku kjo si parti njifet si pro ruse dhe kundër Natos dhe anti Amerikano Europijane, qëndrimet e kësaj partije shkojnë edhe më ekstrem duke dhënë deklarata se do e heq njohjen e Kosovës, është kundër gjuhës shqipe si gjuhë zyrtare dhe se do i mbyll xhamijat se ju pengon ezani.

Reagime dhe mllefe të shumta në rrjetet sociale kundër Besës dhe Alternativës tregojnë pas asaj fotografije që Levica artiti që ta falimenton Lëvizjen Besa dhe Aleancën.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...