7.8 C
Skopje

“Luftë” brenda koalicionit ASH-AAA, përplasen Zejdi me Selën

Sot u dhanë dy deklarata para mediave rreth ngjarjeve të fundit në vendin tonë. I pari foli Skender Rexhepi-Zejdi dhe i dyti foli Ziadin Sela. Që të dy i kishin deklaratat e ndryshme nga njëri tjetri duke folur rreth nënshkrimeve të Levicës për rrëzimin e qeverisë.

Skender Rexhepi – Zejdi tha: “Nuk kemi qenë të informuar që pjesë e listës së nënshkrimeve do të jetë edhe Levica dhe për këtë ka përgjegjësi kryetari i Aleancës sepse ai ka pasur kontakt me Mickoskin”.

Zijadin Sela u shpreh: “Njeriu kur ka ndonjë hall mundohet të gjejë arsyetime të pabaza dhe gënjeshtër realisht. Kërkush nuk është fëmijë”.

Këto zënka të cilat kanë filluar brenda koalicionit ASH-AAA mund të jenë edhe nisje e prishjes së kësaj liste për rrëzimin e Qeverisë.

Marketing

TË FUNDIT

Escobar kërkon që RMV të nis bisedimet e anëtarësimit

SHBA-të mbështesin fuqishëm integrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, deklaroi zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, pas...

Në MSP hapet ekspozita për 100 vjetorin e Hasan Prishtinës

Sot në MSP u hap ekspozita e realizuar në bashkëpunim me Institutin për trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të shqiptarëve, kushtuar kolosit tonë Hasan Prishtina. “Në...

Grubi: Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

Shkup, 6 Dhjetor – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë në ekspozitën...

Bekteshi: Rriten kapacitetet e prodhimit vendor të rrymës (Foto)

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi vazhdon angazhimin e tij maksimal për ta tejkaluar sa më shpejtë krizën energjetike që ka kapluar të gjithë rajonin! Bekteshi...

Grubi – Toman: Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, priti në takim ambasadorin e Republikës Çeke, z. Miroslav...