2.8 C
Skopje

Mehazi: Zoti na ruajt prej VMRO-ASH dhe LEVICËS

Për hajër e Zoti na ruajt prej partive nacionaliste VMRO-Levica-ASH në qeverinë e ardhshme të RMV-së!
Qytetarët i kuptojnë lojërat e partive politike, ama, një gjë dihet se koalicioni, LSDM-Besa-BDI, i kanë çuar proceset fqinjësore guximshëm përpara me Greqinë, duke ndërruar kushtetutën nga Republika e Maqedonisë në Republika e Maqedonisë Veriore, prej gjithë politikanëve maqedonas, kryeministri Zoran Zaaev, ka qenë më i përshtatshëm e më i dashur për shqiptarët e kësaj republike. Për hajër e Zoti na ruajt prej partive nacionaliste VMRO-Levica-ASH në qeverinë e RMV-së!

 

Marketing

TË FUNDIT

Bekteshi:RMV bën tranzicionin e parë energjetik si shembull për vendet e Ballkanit Perëndimor

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi prezantoi aktivitetet e ndërmarra në fushën e energjetikës në Maqedoninë e Veriut në Mbledhjen e 19-të të Këshillit të...

Besimi: Sistemi tatimor më efikas dhe më i drejtë për rritje të qëndrueshme dhe të përshpejtuar

Ministria e Financave së bashku me Drejtorinë e të Ardhurave Publike vazhdojnë të punojnë në ndërtimin e një sistemi tatimor më efikas dhe më...

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...