7.8 C
Skopje

Rexhepi për “Sloboden Peçat”: Nëse e majta mbetet në mazhorancën e re, do të bind Alternativën të tërhiqet

Deputeti i alternativës Skender Rexhepi-Zejdi në një prononcim për Slloboden Peçat thotë se sonte do të përpiqet t’i bindë deputetët e partisë së tij që të mos votojnë për rënien e Qeverisë, nëse e majta mbetet në shumicën e re të udhëhequr nga VMRO-DPMNE.

Sonte në një takim me kryesinë më të ngushtë të partisë do të përpiqem t’i bind të gjithë deputetët e Alternativës që të mos jenë pjesë e shumicës së re nëse mbetet e Majta, tha Rexhepi.

Më herët, Rexhepi tha se nuk do të lejojë që nënshkrimi i tij të mbetet tek ai që njollos gjuhën dhe identitetin shqiptar, duke iu referuar të majtës.

Marketing

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Unaza e Kombit Tiranë – Shkup – Prishtinë, shumë shpejt realitet!

Lideri i BDI-së në Maqedoninë e Veriut, Ali Ahmeti ka komentuar vendimin e Gjykatës Kushtetuese me të cilin i jepet dritë jeshile angazhimit të...

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompani numër 1 me fitim në evenimentin TOP 100

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompania numër 1 me fitim në evenimentin e TOP 100 kompanive më të suksesshme e organizuar...

Grubi: Gjykata kushtetuese jep dritë të gjelbër për koridorin 8 dhe 10

Zëvendës kryeministri i parë dhe ministër për Sistem politk dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive Artan Grubi sot nëpërmjet rrjetit të tij në Facebook dha një...

Qeveria shkarkon Abdush Demirin nga Agjencioni për Punësim

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut , në mbledhjen e vet të fundit të martën , vendosi që të shkarkojë Abdush Demirin nga...

Bekteshi: Lëshohet zyrtarisht në përdorim sistemi i ri i ndriçimit në Kodrën e Diellit

Tetovë, 08.12.2021 Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi së bashku me ministrin e mjedisit jetësor dhe planifikimit hapësinor Naser Nuredini dhe me drejtorin e SHA ELEM...