7.8 C
Skopje

Rexhepi: VMRO-DPMNE-ja na humbi 27 mijë vota

Deputeti nga koalicioni ASH-AAA, Skender Rexhepi sot deklaroi se fillimisht ka qenë kundër që të nënshkruhet në listën për shumicë të re parlamentare, pasi vlerëson se VMRO-DPMNE-ja i ka humbur 27 mijë vota opozitës, dhe se si e tillë do të vazhdojë t’i humb votat e opozitës shqiptare.

“Nënshkrimin tim e dhash edhe pse, edhe si i tillë edhe pa një sigurim që do jetë LDP-ja dhe Besa, unë kisha një bindje që një VMRO e cila na e humbi 27 mijë vota do të vazhdojë të na humb edhe më tutje, por me gjithë atë , që të mos ndahem nga deputetët, dhash nënshkrimin i fundit, dhe prisaj që LDP-ja dhe Besa ta vazhdojnë, që sa më shpejt ta rrëzojmë këtë qeveri, në mbrëmje pash diçka tjetër dhe për këtë u porononcova”, tha mes tjerash Rexhepi.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi: Gjykata kushtetuese jep dritë të gjelbër për koridorin 8 dhe 10

Zëvendës kryeministri i parë dhe ministër për Sistem politk dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive Artan Grubi sot nëpërmjet rrjetit të tij në Facebook dha një...

Qeveria shkarkon Abdush Demirin nga Agjencioni për Punësim

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut , në mbledhjen e vet të fundit të martën , vendosi që të shkarkojë Abdush Demirin nga...

Bekteshi: Lëshohet zyrtarisht në përdorim sistemi i ri i ndriçimit në Kodrën e Diellit

Tetovë, 08.12.2021 Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi së bashku me ministrin e mjedisit jetësor dhe planifikimit hapësinor Naser Nuredini dhe me drejtorin e SHA ELEM...

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Zejd në Click plus: Në zgjedhje lokale VMRO-së ia pa hajrin vetëm Taravari

Skender Rexhepi-Zejdi në ClickPlus në TV21 tha se ALternativa nuk ka pasur dobi nga marrëveshja për bashkëpunim me VMRO-DPMNE-në në zgjedhjet lokale. “-A ia patë...