5.8 C
Skopje

Saraçini Taravarit: A do kërkosh nga Dimçeja të të kërkoj falje që të quajti fashist!?

Gazetari Petrit Saraçini në një postim të tij në facebook ka pyetur aktorin kryesor të koalicionit LEVICA, kryetarin e Gostivarit, Arben Taravari se vallë do kërkoj nga Apasievi që t’i kërkoj falje pasi që e quajtur fashist!? informon GAZETA.MK

Saraçini shkrimit të tij i ka bashkangjitur edhe një status të liderit të LEVICËS, Dimitar Apasiev në të cilin .ai kishte shkruar:

“Ku është tani fashisti Taravari që të numëroj përkatësin etnike të të infektuarve, si në “Zlatna Bubamara”?

Ndaj këtij shkrimi të Saraçinit i menjëhershëm ishte reagimi i Arben Taravarit. Ai i ka replikuar gazetarit Saraçini duke i thënë: “Pse je mërzit o Petrit? Bon qejf”.

Burimi: GAZETA.MK

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...