7.8 C
Skopje

Sela: LEVICA nuk është anshtishqiptare por VMRO-ja dhe LSDM-ja

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela është përgjigjur në pyetjen e gazetarit se a janë problematike nënshkrimet e Levicës. Sela u përgjigj duke thënë:

“Nuk do të kisha dashur tani të flasë për ta, kjo është e gjitha një punë që po udhëhiqet nga PR-i i BDI-së. Hajde ta themi të vërtetën po flasim për një parti politike që tani është formuar dhe ka vetëm dy deputetë. Nëse dëshironi të flisni për parti anti-shqiptare atëherë përse nuk flasim për VMRO-në dhe LSDM-në. Levica nuk janë në gjendje as ta çojnë Maqedoninë përpara, as nuk janë në mundësi ta tërheqin ligjin për përdorimin e gjuhëve dhe në asnjë mënyrë nuk mund ta tërheqin njohjen e pavarësisë së Kosovës”, është shprehur Sela.

Levica doli haptazi dhe tha se janë kundër njohjes së Kosovës, anti-NATO dhe BE. Si duket kjo nuk i pengon Ziadin Selës sepse tani ka interes dhe është e rrugës që të mbështetet edhe te dy deputetët e Levicës për rrëzim të Qeverisë.

Marketing

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Unaza e Kombit Tiranë – Shkup – Prishtinë, shumë shpejt realitet!

Lideri i BDI-së në Maqedoninë e Veriut, Ali Ahmeti ka komentuar vendimin e Gjykatës Kushtetuese me të cilin i jepet dritë jeshile angazhimit të...

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompani numër 1 me fitim në evenimentin TOP 100

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompania numër 1 me fitim në evenimentin e TOP 100 kompanive më të suksesshme e organizuar...

Grubi: Gjykata kushtetuese jep dritë të gjelbër për koridorin 8 dhe 10

Zëvendës kryeministri i parë dhe ministër për Sistem politk dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive Artan Grubi sot nëpërmjet rrjetit të tij në Facebook dha një...

Qeveria shkarkon Abdush Demirin nga Agjencioni për Punësim

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut , në mbledhjen e vet të fundit të martën , vendosi që të shkarkojë Abdush Demirin nga...

Bekteshi: Lëshohet zyrtarisht në përdorim sistemi i ri i ndriçimit në Kodrën e Diellit

Tetovë, 08.12.2021 Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi së bashku me ministrin e mjedisit jetësor dhe planifikimit hapësinor Naser Nuredini dhe me drejtorin e SHA ELEM...