7.8 C
Skopje

Taravari e mori në qafë gjithë Aleancën për Shqiptarët

Taravari politikan i shpejtuar i vetpëlqyer dhe jo stabil, ku me veprimet e tij të shpejtuara po e mer në qaf partinë ku nuk e përfill askënd pos mendimeve të veta.

Taravari pa e konsultuar kryetarin e partisë Zijadin Sela dhe pa u konsultuar me organet partiake dhe pa marrë pëlqimin e asnjërit nga organet e partisë Aleanca për Shqiptarët vendosi vet për fatin e partisë ku ditën e premte fotoja që qarkulloi në rrjetet sociale ku partitë opozitare ishin bashkë me Levicën.

Levica njihet si parti anti-shqiptare dhe kundër NATO-s, Evropës, dhe Marrëveshjes së Ohrit, kurse shqiptarët e duan NATO-n, BE-në dhe e përkrahin Marrëveshjen e Ohrit.

Marketing

TË FUNDIT

Escobar kërkon që RMV të nis bisedimet e anëtarësimit

SHBA-të mbështesin fuqishëm integrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, deklaroi zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, pas...

Në MSP hapet ekspozita për 100 vjetorin e Hasan Prishtinës

Sot në MSP u hap ekspozita e realizuar në bashkëpunim me Institutin për trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të shqiptarëve, kushtuar kolosit tonë Hasan Prishtina. “Në...

Grubi: Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

Shkup, 6 Dhjetor – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë në ekspozitën...

Bekteshi: Rriten kapacitetet e prodhimit vendor të rrymës (Foto)

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi vazhdon angazhimin e tij maksimal për ta tejkaluar sa më shpejtë krizën energjetike që ka kapluar të gjithë rajonin! Bekteshi...

Grubi – Toman: Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, priti në takim ambasadorin e Republikës Çeke, z. Miroslav...