7.8 C
Skopje

U premë në besë, Zejdi: Afrim Gashi është sjellur para aktit të kryer

Skender Rexhepi nga Alternativa ka komentuar edhe fotografinë e publikuar të premten mbrëma nga kreu i DPMNE-së, Hristijan Mickoski. Zejdi në ClickPlus tha se Afrim Gashi, kryetar i Alternativës në atë fotografie është gjendur para aktit të kryer.

“Një grup njerëzish kanë vendosur në një foto ku është edhe kryetari im (Afrim Gashi kryetar i Alternativës) i cili besoj se më shumë është gjendur në atë pozitë, sepse e kanë sjellë para aktit të kryer, por megjithatë është qëndrim i tij”, tha Zejdi në ClickPlus në TV21.

Kujtojmë se nëpërmjet fotografisë të premten natën vonë u paralajmërua edhe shumica e re parlamentare nga VMRO-DPMNE.

Marketing

TË FUNDIT

Escobar kërkon që RMV të nis bisedimet e anëtarësimit

SHBA-të mbështesin fuqishëm integrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, deklaroi zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, pas...

Në MSP hapet ekspozita për 100 vjetorin e Hasan Prishtinës

Sot në MSP u hap ekspozita e realizuar në bashkëpunim me Institutin për trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të shqiptarëve, kushtuar kolosit tonë Hasan Prishtina. “Në...

Grubi: Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

Shkup, 6 Dhjetor – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë në ekspozitën...

Bekteshi: Rriten kapacitetet e prodhimit vendor të rrymës (Foto)

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi vazhdon angazhimin e tij maksimal për ta tejkaluar sa më shpejtë krizën energjetike që ka kapluar të gjithë rajonin! Bekteshi...

Grubi – Toman: Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, priti në takim ambasadorin e Republikës Çeke, z. Miroslav...