2.8 C
Skopje

Zejdi në ClickPlus: Ziadin Sela më preu në besë

Koordinatori i grupit parlamentar ASH-Alternativa, deputeti Skender Rexhepi-Zejd në emisionin ClickPlus përballë gazetarit Fatmir Aliu ka thënë se kryetari i Aleancës Ziadin Sela e ka prerë në besë me vendimin e tij për ndryshimin e listës e cila duhej të formoj shumicën e re.

“Secili individ që është munduar që në këtë koalicion të fusë ndonjë element që nuk korrespondon me politikat tona, duhet të jap përgjigje. Duhet të mbaj përgjegjësi “ai” i cili na ka thënë se pjesë e shumicës së re do të jetë PLD-ja dhe jo LEVICA, duhet të jap llogari”, është shprehur deputeti i Alternatiës Skender Rexhepi-Zejd në ClickPlus.

Marketing

TË FUNDIT

Bekteshi:RMV bën tranzicionin e parë energjetik si shembull për vendet e Ballkanit Perëndimor

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi prezantoi aktivitetet e ndërmarra në fushën e energjetikës në Maqedoninë e Veriut në Mbledhjen e 19-të të Këshillit të...

Besimi: Sistemi tatimor më efikas dhe më i drejtë për rritje të qëndrueshme dhe të përshpejtuar

Ministria e Financave së bashku me Drejtorinë e të Ardhurave Publike vazhdojnë të punojnë në ndërtimin e një sistemi tatimor më efikas dhe më...

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...