5.8 C
Skopje

Zejdi: Qytetarët nuk ma kanë dhënë votën që të ulem në tavolinë me Apasievin

Deputeti i Alternativës, Skender Rexhepi, në ClickPlus kritikoi ashpër kreun e së “Majtës, Dimitar Apasiev. Zejdi tha se “E Majta” nuk ka asnjë pikë të përbashkët me vlerat e Bashkimit Evropian. Ndër të tjera, shtoi se qytetarët nuk ia kanë dhënë votën që të ulet në tavolinë me Apasievin.

“Asnjëherë nuk ma kanë dhënë mandatin që unë të ulem në një tavolinë me Apasievin, i cili në të gjitha elementet përbërse të programit të tij është anti shqiptar, antiNATO, antiKosovë dhe antiBE. Ai subjet politik nuk ka asnjë pikë të përbashkët me Bashkimin Evropian, apo me vlerat tona kombëtare. Unë jam i bindur se këta votues nuk ma kanë dhënë votën që të ulem në tavolin me të (Apasievin)”, tha Zedi në ClickPlus në TV21.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...