12.8 C
Skopje

Zejdi: Taravari dhe Ziadini zëvendësuan LDP me Levicën

Deputeti i Alternativë, Skender Rexhepi në Click Plus tha se ka kërkuar që të jetë i fundit me nënshkrimin e tij. Zejdi shtoi se kryetari i ASH-së, Ziadin Sela ka këmbëngulur që pjesë e shumicës së re do të jetë PLD-ja, ndërsa sa i përket Levicës nuk vjen parasyshë.

“Ishte pikërishtë kryetari i ASH-së, që këmbëngulte se PLD dhe Besa do të nënshkruajn dhe padyshim, por ne duhet të jemi patjetër këtu. Një prej kërkesave të mia ishte, kujdes çka bëhet me të “Majtën”. Dhe ai e tha shumë qarët që sa i përket të “Majtës” ajo nuk vjen parasyshë”, tha Zejdi.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...

Aneta Nga Radovishi me instant tiketë jofitimprurëse EKO SKUTER fitoi 150.000 denarë shtesë

Është kënaqësi  t'ua prezentojmë Aneta Spasojeva nga Radovishi – pjesëmarrësja e parë në lojën shtesë „Rrotullo rrotën Eko Skuter“ e cila i „mati forcat“...