7.8 C
Skopje

Zejdi: “Thikë pas shpinë ishte takimi i Arjanit Hoxhës dhe Arben Taravarit!”

Skender Rexhepi-Zejdi sonte ishte i pranishëm në ClickPlus ku shpalosi shumë gjëra dhe mes gjithë tjerash ai u shpreh se Alternativa është ndjerë e tradhëtuar nga Aleanca për shkak se ata shkuan se e ndihmuan Lëvizjen Besa.

“Takimi Taravari-Hoxha ishte thik pas shpine për ne si Alternativë. Ne kemi pasur koalicion me Aleancën ndërsa ato dy parti kanë bërë marrëveshje të fshehta duke thënë njëri ndryshe e tjetri ndryshe. Ne të parët jemi tradhëtuar nga kryetari i Besës kur e ka thyer rregullin e partisë, ndërsa tani i tradhëtuam edhe nga kryetari i ASH-s, Ziadin Sela. Ata na tradhëtuan, takimi i tyre ishte thik pas shpine për ne si parti politike”, është shprehur Zejdi.

Marketing

TË FUNDIT

Escobar kërkon që RMV të nis bisedimet e anëtarësimit

SHBA-të mbështesin fuqishëm integrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, deklaroi zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, pas...

Në MSP hapet ekspozita për 100 vjetorin e Hasan Prishtinës

Sot në MSP u hap ekspozita e realizuar në bashkëpunim me Institutin për trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të shqiptarëve, kushtuar kolosit tonë Hasan Prishtina. “Në...

Grubi: Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

Shkup, 6 Dhjetor – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë në ekspozitën...

Bekteshi: Rriten kapacitetet e prodhimit vendor të rrymës (Foto)

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi vazhdon angazhimin e tij maksimal për ta tejkaluar sa më shpejtë krizën energjetike që ka kapluar të gjithë rajonin! Bekteshi...

Grubi – Toman: Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, priti në takim ambasadorin e Republikës Çeke, z. Miroslav...