7.8 C
Skopje

Nuhiu: Rrëzimi i BDI-së pa zgjedhje e forcon atë edhe më shumë (Foto)

Mes shumë komentet për rrëzimin e Qeverisë nga opinionistë, analistë, gazetarë e shumë figura të njohura këto ditë, sot ka ardhur edhe një reagim nga pëkrthyesi Armend Nuhiu.

“Me e rrëzu nga qeveria me inxhenering politik, pa e fituar në zgjedhje, do forcohet edhe më shumë dhe në zgjedhjet e ardhshme partitë tjera shqiptare do i fitojë bindshëm”, është shprehur Armend Nuhiu në rrjetin social Facebook.

Gjithashtu Nuhi ka thënë: “Menduh Thaçi këtë e di më së miri nga përvoja e vitit 2006.”

Për fund e ka përmbyllur me fjalët: “Me e fituar në zgjedhje parlamentare, është tjetër gjë”, duke e thënë qartë se Bashkimi Demokratik për Integrim ka dalë fitues absolut.

Marketing

TË FUNDIT

Escobar kërkon që RMV të nis bisedimet e anëtarësimit

SHBA-të mbështesin fuqishëm integrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, deklaroi zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, pas...

Në MSP hapet ekspozita për 100 vjetorin e Hasan Prishtinës

Sot në MSP u hap ekspozita e realizuar në bashkëpunim me Institutin për trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të shqiptarëve, kushtuar kolosit tonë Hasan Prishtina. “Në...

Grubi: Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

Shkup, 6 Dhjetor – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë në ekspozitën...

Bekteshi: Rriten kapacitetet e prodhimit vendor të rrymës (Foto)

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi vazhdon angazhimin e tij maksimal për ta tejkaluar sa më shpejtë krizën energjetike që ka kapluar të gjithë rajonin! Bekteshi...

Grubi – Toman: Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, priti në takim ambasadorin e Republikës Çeke, z. Miroslav...