12.8 C
Skopje

Uashingtoni dhe Brukseli te shqetësuar nga partitë shqiptare dhe bashkëpunimi me Levicën

Bashkëpunimi i Aleancës dhe Besës me “Levicën” e Dimitar Apasievit e cila në opinionin vendor por edhe atë ndërkombëtar njihet për qëndrimet e saja kundër Bashkimit Europian, kundër NATO-së dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka bërë që të ngre zërin Uashingtoni zyrtar dhe Brukseli, shkruan tokasot.com

Gjatë këtyre ditëve, zyrtar të shumtë ndërkombëtar kanë dhënë sinjale të qarta deri tek opozita shqiptare në Maqedoni të Veriut që të rishqyrtojnë qëndrimet e tyre sa i përket formimit të një shumice të re parlamentare e cila do të kthente vendin në vendnumëro, përkatësisht do të kërkonte që të anulohet Marrëveshja e Prespës, Marrëveshja për fqinjësi të mirë me Bullgarinë, tërheqja e njohjes së Kosovës dhe gjëra të tjera që do të destabilizonin jo vetëm Maqedoninë e Veriut por edhe rajonin.

Burimi: tokasot.com

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...

Aneta Nga Radovishi me instant tiketë jofitimprurëse EKO SKUTER fitoi 150.000 denarë shtesë

Është kënaqësi  t'ua prezentojmë Aneta Spasojeva nga Radovishi – pjesëmarrësja e parë në lojën shtesë „Rrotullo rrotën Eko Skuter“ e cila i „mati forcat“...