2.8 C
Skopje

Zajkova e PLD-së: Nuk do të votojmë mosbesimin ndaj qeverisë ku merr pjesë lideri ynë

Deputetja nga radhët e PLD-së e cila është Monika Zajkova për “360 gradë” deklaroi se nuk do të votojë për mosbesimin e qeverisë.

“Ne thamë në një deklaratë se po mblidhen nënshkrime, megjithatë asnjë nuk arriti te ne për ta nënshkruar atë nismë. Gjithashtu në disa deklarata thamë se edhe nëse vjen një gjë e tillë, nuk do të nënshkruajmë”, tha Zakova.

Në pyetjen nëse të njëjtin qëndrim e ndan deputeti i PLD-së, Bobi Mojsoski, ajo theksoi se nuk mund të votojnë për mosbesim të qeverisë në të cilën ministër është lideri i partisë, Goran Milevski.

“Absolutisht për shkak se PLD është parti që funksionon në bazë të parimeve, ka strukturën organizative e cila është në koordinim të vazhdueshëm me udhëheqësinë dhe është unike me qëndrimet. Ne nuk mund të mbështesim mocionin e mosbesimit të qeverisë ku merr pjesë kryetari i partisë”, tha Zajkova.

Marketing

TË FUNDIT

Bekteshi:RMV bën tranzicionin e parë energjetik si shembull për vendet e Ballkanit Perëndimor

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi prezantoi aktivitetet e ndërmarra në fushën e energjetikës në Maqedoninë e Veriut në Mbledhjen e 19-të të Këshillit të...

Besimi: Sistemi tatimor më efikas dhe më i drejtë për rritje të qëndrueshme dhe të përshpejtuar

Ministria e Financave së bashku me Drejtorinë e të Ardhurave Publike vazhdojnë të punojnë në ndërtimin e një sistemi tatimor më efikas dhe më...

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...