9.8 C
Skopje

Grubi për vendimin e Rexhepit: Zemra e tij fle në Washington dhe Bruksel

Zëvendëskryeministri Artan Grubi, ka komentuar vendimin e Kastriot Rexhepit për mospjesëmarrje në seancën ku pritet të votohet rrëzimi i Qeverisë, shkruan Alsat.Grubi ka thënë se në kuvend ka dy rrreshtime, një që është drejt properëndimit dhe një rreshtim që na sjellë drejt izolimit.Ai është pyetur në lidhje me akuzat që iu bënë nga i pari i Lëvizjes Besa, se pushteti ka kërcënuar deputetin Rexhepi, ndërsa ka thënë se është e pavërtetë kjo.“E pavërtetë, Kastrioti ka qenë gjithmonë i orientuar drejt BE-së dhe NATO-s. Ia di bindjet e plota që zemra e tij fle në Ëashington dhe Bruksel”, ka thënë Grubi.Krejt në fund ai ka thënë se me të nuk ka komunikuar, të paktën ai jo.

Marketing

TË FUNDIT

Escobar kërkon që RMV të nis bisedimet e anëtarësimit

SHBA-të mbështesin fuqishëm integrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, deklaroi zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, pas...

Në MSP hapet ekspozita për 100 vjetorin e Hasan Prishtinës

Sot në MSP u hap ekspozita e realizuar në bashkëpunim me Institutin për trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të shqiptarëve, kushtuar kolosit tonë Hasan Prishtina. “Në...

Grubi: Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

Shkup, 6 Dhjetor – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë në ekspozitën...

Bekteshi: Rriten kapacitetet e prodhimit vendor të rrymës (Foto)

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi vazhdon angazhimin e tij maksimal për ta tejkaluar sa më shpejtë krizën energjetike që ka kapluar të gjithë rajonin! Bekteshi...

Grubi – Toman: Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, priti në takim ambasadorin e Republikës Çeke, z. Miroslav...