9.8 C
Skopje

Llalla: Maqedonia vazhdon drejtë BE-së

Maqedonia duke qenë një shtet i brisht nga ana politike dhe ekonomike shumë lehtë mund të pësojë trubulenca, por gjithnjë këto tronditje izolohen nga mbështetësit e fortë të rrugës së NATO dhe BE kështë është shprehur analisti politik Arben Llalla informon TetovaSot. Ai u shpreh se nuk janë taktizime të menduara por të imponuara nga faktorët e jashtëm anti NATO dhe anti BE. Por do të ndodhi ajo që duhet të ndodhë. Anija e Maqedonisë së Veriut do të kalojë çdo dallgë që i del përpara dhe do të ankorohet në breg. deklaroi Llalla.TS

Marketing

TË FUNDIT

Escobar kërkon që RMV të nis bisedimet e anëtarësimit

SHBA-të mbështesin fuqishëm integrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, deklaroi zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, pas...

Në MSP hapet ekspozita për 100 vjetorin e Hasan Prishtinës

Sot në MSP u hap ekspozita e realizuar në bashkëpunim me Institutin për trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të shqiptarëve, kushtuar kolosit tonë Hasan Prishtina. “Në...

Grubi: Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

Shkup, 6 Dhjetor – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë në ekspozitën...

Bekteshi: Rriten kapacitetet e prodhimit vendor të rrymës (Foto)

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi vazhdon angazhimin e tij maksimal për ta tejkaluar sa më shpejtë krizën energjetike që ka kapluar të gjithë rajonin! Bekteshi...

Grubi – Toman: Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, priti në takim ambasadorin e Republikës Çeke, z. Miroslav...